WYKŁAD: Web Application H4cK1nG – OWASP Top 10, Theory and Practice / Capgemini

Łukasz Jończyk

When:
20 Kwiecień 2016 @ 10:00 – 12:00
2016-04-20T10:00:00+02:00
2016-04-20T12:00:00+02:00
Where:
Instytut Matematyki UWr, Sala A
plac Grunwaldzki 2
Wrocław
Polska

Szczegóły

Tworzenie bezpiecznych aplikacji to spore wyzwanie. Praktycznie codziennie pojawiają się nowe przykłady incydentów bezpieczeństwa, które dla atakowanych systemów kończą się efektownym fajerwerkiem. Później nie zawsze jest już co zbierać. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Popularne wśród ekspertów bezpieczeństwa powiedzenie mówi, że szereg z wykorzystywanych przez nas systemów jest uznawanych za bezpieczne tylko dlatego, że nikomu nie chciało się ich jeszcze zaatakować. Inne z kolei stwierdza, że jeżeli programista nie potrafi zaatakować swojego systemu, to nie będzie go umiał przed atakiem zabezpieczyć.

Proponowany przez Capgemini wykład oraz warsztaty służą uwrażliwieniu programistów, architektów, deweloperów (oraz wszystkich chcących nimi zostać) na typowe zagrożenia bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz pokazaniu praktycznych sposobów obrony aplikacji webowych.

Wykład oraz warsztaty poprowadzone będą przez Marka Puchalskiego, architekta bezpieczeństwa, członka organizacji OWASP, odpowiedzialnego w Capgemini Software Solution Center we Wrocławiu za tematy testowania bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa architektury systemów informatycznych.

Łukasz JończykWYKŁAD: Web Application H4cK1nG – OWASP Top 10, Theory and Practice / Capgemini