WYKŁAD: Programowanie współbieżne w C++ 4fun&&$ / Nokia

Łukasz Jończyk

When:
21 Kwiecień 2016 @ 12:15 – 16:00
2016-04-21T12:15:00+02:00
2016-04-21T16:00:00+02:00
Where:
Instytut Matematyki UWr, Aula HS
plac Grunwaldzki 2
Wrocław
Polska

Szczegóły

Umiejętność programowania współbieżnego jest koniecznością od ponad dekady. praktyka jednak pokazuje niepowszechność wiedzy z tego zakresu. podczas prezentacji zostanie przedstawionych kilka podstawowych zagadnień z programowania wielowątkowego, na przykładzie języka C++ oraz typowe wzorce projektowe, przydatne w praktyce programowania współbieżnego.
Uczestnicy powinni dysponować podstawową znajomością języka C++. W trakcie zajęć nauczą się podstawowych technik tworzenia programów współbieżnych, wraz z podstawą oferowanych przez C++ interfejsów.
Zajęcia poprowadzi Bartek ‚BaSz’ Szurgot (http://www.baszerr.eu/) – autor wielu publikacji i prezentacji z zakresu: C++, algorytmów, programowania współbieżnego oraz Linuxa.
Na co dzień Bartek zajmuje się szeroko rozumianym komputerowym VooDoo. Jest też znany z przypadkowego psucia sprzętu w sposób nieodwracalny i osobliwego poczucia humoru.
Po godzinach zajmuje się także: elektroniką, systemami wbudowanymi oraz drukiem 3D. Resztę czasu spędza na szukaniu skarpetki do pary – niestety O(N^2).

– Po prezentacji przewidziana jest część warsztatowa, gdzie wybrane techniki i wzorce projektowe z wykładu będzie można przećwiczyć w praktyce.
Warsztaty odbędą się w małych, 6 osobowych grupach. Przewidziane są dwa terminy, po 120min. każdy (czyt. liczba miejsc ograniczona).
Zadania przygotuje prowadzący – zapasy kofeiny i cukru należy zapewnić w zakresie własnym.

Łukasz JończykWYKŁAD: Programowanie współbieżne w C++ 4fun&&$ / Nokia